Pulsing i rozluźnianie powięziowe

Rozpłyń się...powrót do naturalnego rytmu i uzdrawiającego przepływu w ciele. Miękkość.

Pulsing i rozluźnianie powięziowe

Głęboko relaksacyjna metoda pracy z ciałem, polegająca na uwalnianiu napięć poprzez rytm i kołysanie ciała. Holistyczne Pulsowanie opiera się na pracy z ciałem Reicha, bioenergetyce Lowena, pulsowaniu Curtisa Turchina, który z kolei był zainspirowany piękną pracą dr Tragera z rytmem (twórcą Trageringu), terapią bodymind, oraz na wielu innych metodach terapeutycznych. Pulsing to praca z płynami ciała. Powrót do naturalnego rytmu i uzdrawiającego przepływu.

Jak wygląda sesja Pulsingu? W czasie sesji  pacjent leży  w ubraniu na łóżku do masażu lub na materacu. Terapeuta trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem w bardzo specyficzny sposób, który ma przypomnieć rytm bicia serca płodu w łonie matki.  ( 120 – 160 uderzeń na minute) W ten sposób u pulsowanego pacjenta pojawia się stan „bycia w łonie” czyli pełnego poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia. Pulsowanie jest także jednym z najprostszych i najprecyzyjniejszych sposobów na diagnozowanie bloków w ciele zanim rozwiną się one w problem zdrowotny, co oznacza że jest terapią prewencyjną. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa bardzo głęboko; opiera się na ważnej zasadzie. Zasadą tą jest NIEINGEROWANIE, nie przyspieszanie, nie nakładanie żadnego rodzaju presji czy kontroli.

Głębokie uwolnienie napięcia ze struktur powięziowych, które przechodząc przez kolejne struktury ciała i regulują przepływ płynów i informacji biochemicznych.

Pulsing z rozluźnianiem powięziowym spełnia funkcję delikatnego i skutecznego drenażu limfatycznego, pracując na warstwie płynów i tkance łącznej.  Dodatkowo, ze względu na rozluźnienie tkanki łącznej – daje możliwość uwolnienia napięć na o podłożu psychosomatycznym dlatego podobnie jak terapia czaszkowo – krzyżowa  jest zaliczany do metod bioinformacyjnych. W zaawansowanej formie obejmuje także pracę z emocjami, przez co jest rodzajem psychoterapii tkankowej. Dzieje się tak, ze wględu na pracę z tkanką łączną,  która ma zdolność do przechowywania traumatycznych przeżyć i bioinformacji ( epigenetyka).

Rozluźnienie dla narządów wewnętrznych, układu mięśniowego i kostnego,  głęboki relaks i regeneracja dla układu nerwowego.

Osteopatyczne techniki pracy z miednicą: 

W trakcie rozluźniania powięziowego,  jeśli jest taka potrzeba – stosuję osteopatyczne techniki normalizacji rejonu miednicy.

Czysta przyjemność…